Hledat Googlem

úterý 22. října 2013

Upozornění: iGoogle k 1.listopadu 2013 končí

Doporučujeme všem uživatelům uložit si vlastní nastavení služby iGoogle a případně vyzkoušet některou z alternativních služeb. Více informací o tom, jak exportovat nastavení iGoogle a kde hledat náhradní řešení, najdete v článku Jaké jsou plány se službou iGoogle?

úterý 5. června 2012

EURO 2012: Stadióny na Mapách Google se Street View a ve 3D

EURO 2012 začíná 8.června 2012 a zahajovací utkání bude sehráno na Národním stadiónu ve Varšavě. Finálový zápas se odehraje 1.července 2012 na stadiónu Národní sportovní komplex v Kyjevě. Podívejte se na tyto a ostatní stadióny prostřednictvím Street View nebo si prohlédněte jejich 3D modely.

Podobně jsme před 2 lety představili stadióny Mistrovství světa v Jižní Africe v článku FIFA World Cup 2010: Stadióny ve 3D.

pondělí 28. května 2012

Getaria ve 3D: Vítěz soutěže o nejlepší model města

Soutěž o nejlepší 3D model města má svého vítěze. Pro rok 2012 se jím stal model španělského městečka Getaria, autorů  Josetxo Perez Fernandez a Pedro Domecq Aguirre. Díky nim tak máme nyní možnost poznat toto malé přístavní město v Baskicku opět o něco realističtěji.

pátek 25. května 2012

Dokumenty Google: 450 nových písem z Google Web Fonts

Google Web Fonts 
Více typů písem z galerie Google Web Fonts pro různé služby Google jsme již dříve představili v článcích Google Sites: Více než 100 nových písem z galerie Google Web Fonts a Blogger: Web Fonts. Více typů písma pro váš blogspot. Víte ale, že nyní můžete písma z Google Web Fonts používat i v textových dokumentech Google? Pokud vás zajímá jak, najdete postup dále v článku.

pondělí 21. května 2012

Google Export dat: Stáhněte si svá data

The Data Liberation Front 
Nedávno jsme v článcích Jak převést dokumenty Google do formátu PDF, Microsoft Office, OpenOffice a jiných a Jak poslat dokument Google e-mailem jako přílohu představili možnosti, jak uložit dokumenty Google na vlastní počítač v různých formátech. Vedle postupů uvedených ve výše zmiňovaných článcích existuje ještě další možnost, jak si stáhnout svá data uložená v různých aplikacích a službách Google - tedy nejen data z Dokumentů Google, ale třeba i data z Google+.

pátek 11. května 2012

Gmail: Jak uložit přílohy PDF do dokumentů Google Docs

Chrome PDF Viewer vs. Google Docs Viewer
Přišel vám na Gmail v příloze soubor PDF a chtěli byste ho uložit přímo do svých Dokumentů Google? V současnosti se pod přiloženým souborem PDF standardně nabízí dvě možnosti: Zobrazit a Stáhnout. Pokud používáte prohlížeč Chrome, bude s největší pravděpodobností pro zobrazení souboru použit integrovaný plugin Chrome PDF Viewer. Uložit soubor přímo do dokumentů Google vám ale umožní jiný prohlížeč dokumentů - Google Docs Viewer (viz článek Google Docs Viewer: Online prohlížeč dokumentů od Googlu).

Otázka tedy zní: Jak v prohlížeči Chrome zobrazit přílohu PDF pošty Gmail pomocí prohlížeče dokumentů Google Docs Viewer? V článku představíme dva způsoby, jak toho docílit.

pátek 4. května 2012

Blogger: Nové miniaplikace pro dynamické šablony

Tlačítko +1, Google+, Google překladač a další 
Tým služby Blogger.com představil v poslední době několik nových miniaplikací  (anglicky gadgets) , které jsou dostupné i pro blogy používající dynamické zobrazení (viz naše předchozí články Novinky pro dynamická zobrazení a Dynamic Views na Blogspot.com). Máte-li tedy na Bloggeru svůj blog a používáte-li dynamické zobrazení, může se vám následující příspěvek o těchto nových miniaplikacích hodit.

pátek 13. dubna 2012

Google Docs: Jak poslat dokument Google e-mailem jako přílohu

Dokumenty Google a Gmail 
V článku Google Docs: Jak převést dokumenty Google do formátu PDF, Microsoft Office, OpenOffice a jiných jsme představili možnosti, jak uložit dokumenty Google na vlastní počítač v různých formátech. V mnoha případech je ale jediným důvodem pro převádění a stahování dokumentů Google jejich následné přeposlání emailem. Proč tedy nevynechat jeden krok navíc a neposlat převedený dokument přímo Gmailem? Dokumenty Google to umí.

čtvrtek 12. dubna 2012

Google Docs: Jak převést dokumenty Google do formátu PDF, Microsoft Office, OpenOffice a jiných

Dokumenty Google Docs: Export do PDF, Microsoft Office, OpenOffice
Online, offline a export
Dokumenty Google nabízí svým uživatelům téměř nekonečný prostor pro vytváření textových dokumentů, tabulek, prezentací,  kreseb a formulářů. Protože jsou všechny dokumenty uloženy na serverech Google, můžete je upravovat a prohlížet kdykoliv a kdekoliv jste online (o možnosti prohlížet své dokumenty, i když jste offline, jsme psali v článku Google Docs: Dokumenty Google v režimu offline). Stejně jednoduše můžete své dokumenty také sdílet - viz náš článek Google Docs: Vlastníci, editoři, komentátoři a čtenáři. Další užitečnou funkcí je možnost exportu do jiných formátů. Podívejme se, jak lze z dokumentů Google vytvořit soubory ve formátech PDF, Microsoft Office, OpenOffice a jiných.

úterý 27. března 2012

Google Doodle: Mies van der Rohe - 126. výročí narození

Ludwig Mies van der Rohe (27.3.1886 - 17.8.1969)
Dnešním Doodlem Google připomíná významného německého architekta Miese van der Rohe, mimo jiné autora proslulé brněnské vily Tugendhat.

Související články
Více Google Doodles

středa 21. března 2012

+1: Vytvořte si vlastní tlačítko +1

Tlačítko +1 pro váš web 
Tlačítko +1 není samozřejmě žádnou novinkou a my jsme o něm dříve několikrát psali (viz články na téma +1). Přesto se může následující článek hodit všem, kteří hledají způsob, jak si tlačítko +1 na svůj web přidat a umožnit tak návštěvníkům jednoduše ohodnotit jeho obsah, popřípadě ho okamžitě sdílet na Google+.

pátek 2. března 2012

Sledujte Jirbar.com na Google+


Informace, novinky, rady, tipy a návody ze světa aplikací Google.
Sledujte nás na Google+.
Přidejte si Jirbar.com do svých kruhů.

středa 29. února 2012

Google Chrome: Nastavte si Gmail jako výchozí pro odkazy MailtoMailto: Gmail 
Kliknete-li na internetové stránce na odkaz s emailovou adresou (odkaz typu Mailto:), otevřou webové prohlížeče obyčejně emailový program, který je ve vašem počítači nastaven jako výchozí. Možná se ptáte, jestli existuje způsob, jak nastavit jako výchozí Gmail? Ano, taková možnost skutečně existuje. Nejjednodušší a nejrychlejší nastavení nabízí prohlížeč Chrome. Stačí jedno kliknutí a vše je nastaveno.

pondělí 27. února 2012

Google Bar: Nový vzhled lišty Google


Co je Google Bar?
Google Bar je navigační lišta, které se zobrazuje v horní části prohlížeče na stránkách většiny služeb Google. Nedávno dostala novou podobu. Podívejme se, jak vypadá.

středa 22. února 2012

Google Doodle: 155. výročí narození Heinricha Rudolfa Hertze

Heinrich Rudolf Hertz (22.2.1857 - 1.1.1894, necelých 37 let) 
Dnešní Google Doodle připomíná 155. výročí narození německého fyzika Heinricha Rudolfa Hertze, který ověřil existenci elektromagnetických vln, jež ve své elektromagnetické teorii světla popisoval skotský fyzik James Clerk Maxwell

Související články
Více Google Doodles

neděle 19. února 2012

Amsterdam ve 3D

Amsterdam ve 3D 
Vydejte se s námi na další virtuální výlet po zajímavých místech a městech prostřednictvím aplikací Mapy Google a  Google Earth. Už dříve jsme navštívili Londýn, Brusel a Řím, dnes nás čeká holandský Amsterdam. Prohlídka hlavního města Nizozemska prochází přes historické centrum města, kolem vodních kanálů a zajímavých míst, jako jsou Královský palác, Rijksmuseum nebo Van Gogh Museum.

čtvrtek 16. února 2012

Google Docs: Nová stránka Google+

Přidejte si Google Docs do svých kruhů Google+ 
Tým Google Docs včera oficiálně spustil svoji stránku Google+. Jste-li uživateli sítě Google+ a chcete-li být o novinkách z oblasti Dokumentů Google pravidelně informováni, přidejte si tuto novou stránku do svých kruhů.

středa 15. února 2012

Google Chrome: Funkce Google+ přímo v prohlížeči

Google Chrome a Google+
Máte-li účet Google+ a používáte-li současně i prohlížeč Google Chrome, možná se vám budou líbit následující doplňky, díky nimž budete mít některé funkce služby Google+ vždy po ruce.

úterý 14. února 2012

Google Doodle: Zamilovaný Valentýn od Googlu

Otevřete-li si dnes Google, zobrazí se vám tento zamilovaný valentýnský Google Doodle.
Nejde ovšem jen o obrázek. Za dnešním logem Google se skrývá krátký video příběh lásky romanticky podbarvený písní Cold, Cold Heart zpívanou Tony Bennettem.
Pokud jste zamilovaný Doodle a video neviděli, přinášíme ho v článku.

pátek 10. února 2012

Google Earth: 3D animace havárie lodi Costa Concordia

Poslední plavba lidi Costa Concordia 
Nejen zajímavá místa a města lze virtuálně navštívit prostřednictvím Google Earth. Australan Peter Olsen vytvořil animaci poslední plavby lodi Costa Concordia, která v pátek 13. ledna 2012 havarovala u italského ostrova Giglio, a ukázal tak další z možností spojení SketchUp 3D modelů a Google Earth.

středa 8. února 2012

Google Docs: Vlastní styly v Dokumentech Google

Novinka v Dokumentech Google
Čtenáři našeho blogu, kteří Dokumenty Google používají, už z našich článků ví, jak vložit obrázekvložit grafkopírovat graf nebo kopírovat formát. Pro ty z vás, kteří ještě Dokumenty Google neznají, jsme představili možnost vyzkoušet si jejich ukázkovou verzi.

Dnešní článek představí práci se styly odstavců, kterou určitě využijete v ostré verzi, ale stejně tak si ji můžete vyzkoušet i v demoverzi.

úterý 7. února 2012

Google Doodle: 200. výročí narození Charlese Dickense


Dnešní Google logo připomíná 200. výročí narození Charlese Dickense  (7.února 1812 - 9.června 1870), anglického romanopisce a jednoho z nejvýznamnějších představitelů viktoriánského období, mimo jiné autora románů Kronika Pickwickova klubu (The Posthumous Papers of the Pickwick Club) a Oliver Twist (The Adventures of Oliver Twist).

Související články
Všechny články na téma Doodles.

pondělí 6. února 2012

Google Reader Notifier: Užitečný doplněk pro váš Chrome

Notifikátor služby Google Reader 
V článku Google Reader: Jak přidat odběr nového zdroje jsme ukázali, jak přidat příspěvky z webů a blogů do čtečky Google Reader. Na jednom místě tak můžete shromažďovat, číst a dále sdílet aktuality z webů a blogů, které vás zajímají. Pokud navíc používáte webový prohlížeč Chrome můžete být o každé novince informováni prostřednictvím doplňku, který přímo v liště prohlížeče zobrazí počet nepřečtených zpráv a umožní i jejich rychlý náhled.

středa 1. února 2012

Google Chrome: Uložte svá nastavení v účtu Google

Přihlášení a synchronizace 
Používáte ve svém prohlížeči Google Chrome záložky, rozšíření nebo aplikace? A líbilo by se vám mít stejné nastavení k dispozici i na jiném počítači s prohlížečem Chrome?

Nyní máte možnost synchronizovat a uložit nastavení prohlížeče ve svému účtu Google. Kdykoliv se pak přihlásíte z jakéhokoliv počítače s prohlížečem Google Chrome ke svému účtu, budete mít veškerá svá nastavení k dispozici.

pondělí 30. ledna 2012

Google Earth 6.2: Svět je krásný

Novinky v Google Earth 
Planeta Země je zas o něco krásnější, tedy alespoň co se týká jejího vzhledu v nové verzi Google Earth. Kromě vylepšeného způsobu vykreslování obrazových podkladů přináší verze 6.2 i nové prostředí pro vyhledávání a nově se také v Google Earth objevuje propojení s Google+. Podívejte se na některé novinky v Google Earth s námi.

čtvrtek 26. ledna 2012

Google Docs: Vlastníci, editoři, komentátoři a čtenáři

Spolupráce a sdílení online
Dokumenty Google jako ideální nástroj pro online spolupráci a sdílení textových dokumentů, tabulek, prezentací, kreseb a jiných typů souborů samozřejmě nabízí i různé úrovně přístupu k dokumentům. V podstatě se rozlišují 4 typy uživatelů s různými oprávněními: vlastníci, editoři, komentátoři a čtenáři. Podívejme se co, který uživatel může.

úterý 24. ledna 2012

Google Reader: Jak přidat odběr nového zdroje

Začínáme s Google Readerem 
V článku Blogger: Zdroje Atom a RSS jsme Google Reader zmínili jako jednu z možností, jak odebírat příspěvky z blogů na Blogspot.com. Pokud webovou čtečkou Google Reader nepoužíváte a máte zájem se o ní něco dozvědět, můžete začít třeba tímto článkem. Řekneme vám, co je Google Reader a ukážeme vám, jak do své čtečky jednoduše přidáte nový zdroj z blogu, webu nebo facebooku.

pondělí 23. ledna 2012

YouTube: Tvůj filmový festival

Pošlete své video na filmový festival do Benátek 
YouTube spolu s Ridley Scottem, Scott Free London, Emirates a Filmovým festivalem v Benátkách připravili festival s názvem Your Film Festival, česky Tvůj filmový festival. Na vítěze čeká grant ve výši 500 tisíc dolarů, určených na produkci dalšího projektu, na němž bude spolupracovat s týmem Ridleyho Scotta. Přihlásit se můžete od 2. února 2012.

sobota 21. ledna 2012

Google Maps API: Zajímavé mapy

Mapy Google v aplikacích 
Podívejte se na několik zajímavých příkladů využití mapových podkladů a funkcí pro vytváření vlastních map a aplikací s pomocí Google Maps API.

čtvrtek 19. ledna 2012

Google Maps: Museum Kampa se Street View

Street View 
Zobrazení Street View na Mapách Google je hodně populární. My jsme se s ním v předchozích článcích podívali do Belgie a na americké sjezdovky.

Dnes zůstaneme v České republice a navštívíme pražské Museum Kampa. Návštěva to bude určitě zajímavá a kdo bude chtít, může rovnou navštívit i další světoznámá muzea.

7 nejoblíbenějších článků týdne

10 nejoblíbenějších článků za posledních 30 dnů

TOP 10 - Nejoblíbenější příspěvky

Přečtěte si také

Aktuální počasí a předpověď pro Brno, Česká republika